
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Interface | I²C, SPI, Serial, USB |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 3.15 V |
| Number of Channels | 4 |
| Operating Supply Current | 42.8 mA |
| Data Rate | 480 Mbps |
| Schedule B | 8542390000 |
| Speed Grade | High Speed (HS) |
| USB Standard | USB 2.0 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 53
Distributors
pcbx
Unit Price$1.84598
Ext.Price$1.84598
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.84598 | $1.84598 |
| 10 | $1.56576 | $15.65760 |
| 25 | $1.44296 | $36.07400 |
| 50 | $1.32979 | $66.48950 |
| 100 | $1.22550 | $122.55000 |
| 300 | $1.16559 | $349.67700 |
| 500 | $1.10861 | $554.30500 |
