
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 20 mm |
| Width | 14 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 128 |
| Height | 1.4 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin, Gold |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | 8051 |
| Interface | I²C, USART, USB |
| Memory Size | 16 kb |
| Memory Type | ROMLess |
| Number of I/Os | 40 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Power Dissipation | 300 mW |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 16 |
| Operating Supply Current | 50 mA |
| Access Time | 48 µs |
| Data Rate | 480 Mbps |
| Number of Transceivers | 1 |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 256 B |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Timers/Counters | 3 |
| ESD Protection | Yes |
| Speed Grade | High Speed (HS) |
Stock: 2303
Distributors
pcbx
Unit Price$13.32816
Ext.Price$13.32816
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.32816 | $13.32816 |
| 10 | $12.71779 | $127.17790 |
| 25 | $11.24901 | $281.22525 |
| 50 | $9.94982 | $497.49100 |
