
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.1 mm |
| Width | 8.1 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 56 |
| Height | 950 µm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin, Gold |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | 8051 |
| Interface | I²C, USART, USB |
| Memory Type | ROMLess |
| Number of I/Os | 24 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Power Dissipation | 300 mW |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 85 mA |
| Data Rate | 480 Mbps |
| Number of Transceivers | 1 |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Timers/Counters | 3 |
| ESD Protection | Yes |
| Speed Grade | High Speed (HS) |
| Schedule B | 8542390000 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
