
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 9.9 mm |
| Width | 3.9 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin, Gold |
| Frequency | 24 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | M8C |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 4 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 12 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | I²C, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 2.4 V to 5.25 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 2.4 V |
| Number of Bits | 8 |
| Access Time | 24 µs |
| Number of ADC Channels | 1 |
| Max Frequency | 24 MHz |
| RAM Size | 256 B |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Timers/Counters | 1 |
| Max Clock Frequency | 24 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
Stock: 546
Distributors
pcbx
Unit Price$2.57847
Ext.Price$2.57847
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.57847 | $2.57847 |
| 10 | $1.95266 | $19.52660 |
| 25 | $1.70815 | $42.70375 |
| 50 | $1.64766 | $82.38300 |
| 100 | $1.58931 | $158.93100 |
| 300 | $1.53849 | $461.54700 |
| 500 | $1.48929 | $744.64500 |
| 1000 | $1.40807 | $1408.07000 |
