


| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Packaging | Bulk |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 24 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | M8C |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 8 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 28 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 2.4 V |
| Max Supply Voltage (DC) | 5.25 V |
| Number of Bits | 8 |
| Access Time | 24 µs |
| Max Frequency | 24 MHz |
| RAM Size | 512 B |
| Min Supply Voltage (DC) | 2.4 V |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Density | 64 kb |
| Number of PWM Channels | 4 |
| Number of Programmable I/O | 28 |
| Number of Timers/Counters | 8 |
| Operating Supply Voltage | 2.4 V to 5.25 V |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Max Clock Frequency | 24 MHz |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
