
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 13 mm |
| Width | 10.64 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 2.66 mm |
| Packaging | Bulk |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 0.801 g |
| Contact Plating | Tin, Gold |
| Frequency | 24 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | M8C |
| Interface | GPIO, I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 16 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 16 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | I²C, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Access Time | 24 µs |
| Number of ADC Channels | 12 |
| Max Frequency | 24 MHz |
| RAM Size | 256 B |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Timers/Counters | 2 |
| Schedule B | 8542310000 |
| ADC Resolution | 14 bit |
| Max Clock Frequency | 24 MHz |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.25 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
