



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.4 mm |
| Width | 8.1 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Height | 1.85 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin, Gold |
| Frequency | 24 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | M8C |
| Interface | GPIO, I²C, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 24 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | I²C, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Bits | 8 |
| Access Time | 24 µs |
| Number of ADC Channels | 12 |
| Max Frequency | 24 MHz |
| RAM Size | 2 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Timers/Counters | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.25 V |
| Packaging | Tube |
| ADC Resolution | 14 bit |
| Max Clock Frequency | 24 MHz |
| RoHS | Compliant |
Stock: 331
Distributors
pcbx
Unit Price$7.76020
Ext.Price$7.76020
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.76020 | $7.76020 |
| 10 | $6.48379 | $64.83790 |
| 25 | $5.95800 | $148.95000 |
| 50 | $5.82177 | $291.08850 |
| 100 | $5.68870 | $568.87000 |
| 300 | $5.58126 | $1674.37800 |
| 500 | $5.47583 | $2737.91500 |
| 1000 | $5.41679 | $5416.79000 |
| 3000 | $5.35838 | $16075.14000 |
| 5000 | $5.30056 | $26502.80000 |
