
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12 mm |
| Width | 12 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 44 |
| Height | 1.6 mm |
| Packaging | Bulk |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin, Gold |
| Frequency | 24 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | M8C |
| Interface | GPIO, I²C, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 40 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | I²C, POR, PWM, WDT |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 months ago) |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Bits | 8 |
| Access Time | 24 µs |
| Number of ADC Channels | 12 |
| Max Frequency | 24 MHz |
| RAM Size | 2 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Density | 256 kb |
| Number of PWM Channels | 16 |
| Number of Timers/Counters | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.25 V |
| ADC Resolution | 14 bit |
| Max Clock Frequency | 24 MHz |
Stock: 35
Distributors
pcbx
Unit Price$9.23239
Ext.Price$9.23239
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.23239 | $9.23239 |
| 10 | $7.71489 | $77.14890 |
| 25 | $7.09677 | $177.41925 |
| 50 | $6.83907 | $341.95350 |
| 100 | $6.59065 | $659.06500 |
| 300 | $6.42088 | $1926.26400 |
| 500 | $6.25552 | $3127.76000 |
