
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 67 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | 8051 |
| Interface | CAN, EBI/EMI, I²C, LIN, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 25 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | CapSense, DMA, I²C, LCD, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.7 V |
| Max Frequency | 67 MHz |
| RAM Size | 8 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Programmable I/O | 25 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Number of GPIO | 25 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 20 bit |
| Max Clock Frequency | 67 MHz |
Stock: 1341
Distributors
pcbx
Unit Price$13.31724
Ext.Price$13.31724
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.31724 | $13.31724 |
| 10 | $10.63276 | $106.32760 |
| 25 | $9.96250 | $249.06250 |
| 50 | $9.58965 | $479.48250 |
| 100 | $9.23067 | $923.06700 |
| 300 | $8.97759 | $2693.27700 |
| 500 | $8.73145 | $4365.72500 |
| 1000 | $8.49201 | $8492.01000 |
