
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 24 |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 16 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C |
| Memory Size | 16 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 20 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Supply Voltage | 1.89 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Max Frequency | 16 MHz |
| RAM Size | 2 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 20 |
| Number of Timers/Counters | 1 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| ADC Resolution | No ADC |
| Max Clock Frequency | 16 MHz |
Stock: 967
Distributors
pcbx
Unit Price$1.83955
Ext.Price$1.83955
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.83955 | $1.83955 |
| 10 | $1.68634 | $16.86340 |
| 25 | $1.62845 | $40.71125 |
| 50 | $1.57255 | $78.62750 |
| 100 | $1.51854 | $151.85400 |
| 300 | $1.49689 | $449.06700 |
| 500 | $1.47556 | $737.78000 |
| 1000 | $1.45568 | $1455.68000 |
