
| Parameter | Value |
|---|---|
| RAM Size | 2 kB |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Type | FLASH |
| Memory Size | 16 kb |
| Number of I/Os | 19 |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M0+ |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Max Clock Frequency | 24 MHz |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, CapSense, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Oscillator Type | Internal |
Stock: 3000
Distributors
pcbx
Unit Price$1.35336
Ext.Price$1.35336
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.35336 | $1.35336 |
| 10 | $1.00540 | $10.05400 |
| 25 | $0.91307 | $22.82675 |
| 50 | $0.86251 | $43.12550 |
| 100 | $0.81475 | $81.47500 |
| 300 | $0.76765 | $230.29500 |
| 500 | $0.72327 | $361.63500 |
| 1000 | $0.70959 | $709.59000 |
| 3000 | $0.67027 | $2010.81000 |
