
| Parameter | Value |
|---|---|
| RAM Size | 4 kB |
| Schedule B | 8542310000 |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Type | FLASH |
| Memory Size | 32 kb |
| Number of I/Os | 36 |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M0+ |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Max Clock Frequency | 24 MHz |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, CapSense, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Oscillator Type | Internal |
Stock: 1530
Distributors
pcbx
Unit Price$1.73380
Ext.Price$1.73380
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.73380 | $1.73380 |
| 10 | $1.30206 | $13.02060 |
| 25 | $1.19519 | $29.87975 |
| 50 | $1.13421 | $56.71050 |
| 100 | $1.07636 | $107.63600 |
| 300 | $1.03495 | $310.48500 |
| 500 | $0.99514 | $497.57000 |
| 1000 | $0.98916 | $989.16000 |
