
| Parameter | Value |
|---|---|
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, CapSense, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| RAM Size | 4 kB |
| Number of Programmable I/O | 36 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Type | FLASH |
| Memory Size | 32 kb |
| Number of I/Os | 36 |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M0 |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 24 MHz |
Stock: 1545
Distributors
pcbx
Unit Price$2.41650
Ext.Price$2.41650
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.41650 | $2.41650 |
| 10 | $1.82842 | $18.28420 |
| 25 | $1.68205 | $42.05125 |
| 50 | $1.59942 | $79.97100 |
| 100 | $1.52087 | $152.08700 |
| 300 | $1.47227 | $441.68100 |
| 500 | $1.42524 | $712.62000 |
