



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.4 mm |
| Width | 5.6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Height | 1.85 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 24 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, IrDA, LIN, SPI, SSP, UART, USART |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH, SRAM |
| Number of I/Os | 22 |
| Peripherals | DMA, I²C, LCD, PWM |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Max Frequency | 24 MHz |
| RAM Size | 4 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Number of GPIO | 24 |
| Schedule B | 8542310000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 24 MHz |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$2.26234
Ext.Price$2.26234
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.26234 | $2.26234 |
| 10 | $1.90925 | $19.09250 |
| 25 | $1.77557 | $44.38925 |
| 50 | $1.65125 | $82.56250 |
| 100 | $1.53563 | $153.56300 |
| 300 | $1.42811 | $428.43300 |
| 500 | $1.32812 | $664.06000 |
