
| Parameter | Value |
|---|---|
| RAM Size | 8 kB |
| Schedule B | 8542310000 |
| Memory Type | FLASH |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Size | 64 kb |
| Number of I/Os | 36 |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M0+ |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 10 bit, 12 bit |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, CapSense, LCD, POR, PWM, WDT |
| Oscillator Type | Internal |
Stock: 77
Distributors
pcbx
Unit Price$1.57411
Ext.Price$1.57411
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.57411 | $1.57411 |
| 10 | $1.53466 | $15.34660 |
| 25 | $1.52204 | $38.05100 |
| 50 | $1.50953 | $75.47650 |
| 100 | $1.49710 | $149.71000 |
