



| Parameter | Value |
|---|---|
| RAM Size | 8 kB |
| Schedule B | 8542310000 |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Type | Flash |
| Number of I/Os | 54 |
| Memory Size | 64 kb |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M0+ |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 10 bit, 12 bit |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
Stock: 974
Distributors
pcbx
Unit Price$2.70329
Ext.Price$2.70329
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.70329 | $2.70329 |
| 10 | $1.94667 | $19.46670 |
| 25 | $1.79620 | $44.90500 |
| 50 | $1.71933 | $85.96650 |
| 100 | $1.64574 | $164.57400 |
| 300 | $1.64373 | $493.11900 |
| 500 | $1.64173 | $820.86500 |
| 1000 | $1.63976 | $1639.76000 |
