
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 40 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, SPI, UART |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH, SRAM |
| Number of I/Os | 34 |
| Peripherals | I²C, PWM |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 4 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
| RoHS | Compliant |
Stock: 113
Distributors
pcbx
Unit Price$3.01680
Ext.Price$3.01680
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.01680 | $3.01680 |
| 10 | $2.56003 | $25.60030 |
| 25 | $2.32150 | $58.03750 |
| 50 | $2.10519 | $105.25950 |
| 100 | $1.90906 | $190.90600 |
| 300 | $1.81069 | $543.20700 |
| 500 | $1.71739 | $858.69500 |
