



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RAM Size | 16 kB |
| Packaging | Bulk |
| Speed Grade | 48 MHz |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, Cap Sense, LCD, LVD, POR, PWM, SmartSense, WDT |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Data RAM Size | 16 kB |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
| Number of I/Os | 51 |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 5.5 V |
| RoHS | Non-Compliant |
Stock: 981
Distributors
pcbx
Unit Price$4.03441
Ext.Price$4.03441
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.03441 | $4.03441 |
| 10 | $3.09484 | $30.94840 |
| 25 | $2.85803 | $71.45075 |
| 50 | $2.69250 | $134.62500 |
| 100 | $2.53657 | $253.65700 |
| 300 | $2.45975 | $737.92500 |
| 500 | $2.38526 | $1192.63000 |
| 1000 | $2.33909 | $2339.09000 |
