
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 56 |
| Packaging | Tray |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, I²S, IrDA, LIN, SPI, SSP, UART, USART |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 36 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 36 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Speed Grade | 48 MHz |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 5.5 V |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
Stock: 684
Distributors
pcbx
Unit Price$4.23531
Ext.Price$4.23531
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.23531 | $4.23531 |
| 10 | $3.25365 | $32.53650 |
| 25 | $3.00742 | $75.18550 |
| 50 | $2.86910 | $143.45500 |
| 100 | $2.73715 | $273.71500 |
| 300 | $2.63180 | $789.54000 |
| 500 | $2.53050 | $1265.25000 |
