
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 56 |
| Packaging | Tray |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M0 |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 36 |
| Operating Supply Voltage | 1.9 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of Bits | |
| Operating Supply Current | |
| Number of Outputs | 36 |
| RAM Size | 32 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Resolution | |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
