
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Tray |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 80 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M3 |
| Interface | CAN, I²C, I²S, LIN, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 62 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | CapSense, DMA, LCD, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of ADC Channels | 2 |
| Max Frequency | 80 MHz |
| RAM Size | 64 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 62 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Speed Grade | 80 MHz |
| Number of GPIO | 62 |
| EEPROM Memory Size | 2 k x 8 |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 80 MHz |
Stock: 14
Distributors
pcbx
Unit Price$30.05203
Ext.Price$30.05203
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $30.05203 | $30.05203 |
| 10 | $29.29790 | $292.97900 |
| 25 | $28.56278 | $714.06950 |
