



| Parameter | Value |
|---|---|
| RAM Size | 1 kB |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Type | Flash |
| Number of I/Os | 29 |
| Memory Size | 36 kb |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | F2MC-8FX |
| Operating Supply Voltage | 2.4 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 8 bit, 10 bit |
| Max Clock Frequency | 16.25 MHz |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
