
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Memory Size | 32 kb |
| RAM Size | 4 kB |
| Memory Type | Flash |
| Number of I/Os | 14 |
| Speed Grade | High Speed (HS) |
| Data Rate | 1 Mbps |
| Operating Supply Current | 7.5 mA |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Interface | I²C, SPI, UART/USART, USB |
| USB Standard | USB-C 1.0 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 2045
Distributors
pcbx
Unit Price$1.14470
Ext.Price$1.14470
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.14470 | $1.14470 |
| 10 | $0.83964 | $8.39640 |
| 25 | $0.76411 | $19.10275 |
| 50 | $0.72129 | $36.06450 |
| 100 | $0.68088 | $68.08800 |
| 300 | $0.65550 | $196.65000 |
| 500 | $0.63107 | $315.53500 |
| 1000 | $0.60755 | $607.55000 |
| 3000 | $0.58490 | $1754.70000 |
| 5000 | $0.56308 | $2815.40000 |
