
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M0 |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 14 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Operating Supply Current | 7.5 mA |
| USB Standard | USB-C 1.0 |
| RAM Size | 4 kB |
| Speed Grade | High Speed (HS) |
| Schedule B | 8542310000 |
| Data Rate | 1 Mbps |
Stock: 2610
Distributors
pcbx
Unit Price$1.08918
Ext.Price$1.08918
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.08918 | $1.08918 |
| 10 | $0.80706 | $8.07060 |
| 25 | $0.73866 | $18.46650 |
| 50 | $0.69687 | $34.84350 |
| 100 | $0.65744 | $65.74400 |
