
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Interface | I²C, SPI, UART |
| Max Supply Voltage | 21.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Operating Supply Current | 25 mA |
| Data Rate | 1 Mbps |
| USB Standard | USB 3.0 |
| Speed Grade | Full Speed (FS) |
Stock: 2728
Distributors
pcbx
Unit Price$2.62207
Ext.Price$2.62207
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.62207 | $2.62207 |
| 10 | $1.98344 | $19.83440 |
| 25 | $1.78338 | $44.58450 |
| 50 | $1.71629 | $85.81450 |
| 100 | $1.65173 | $165.17300 |
| 300 | $1.51808 | $455.42400 |
| 500 | $1.39524 | $697.62000 |
| 1000 | $1.38327 | $1383.27000 |
| 3000 | $1.31403 | $3942.09000 |
