
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Tray |
| Depth | 4 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Interface | SPI, Serial |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.9 V |
| Data Rate | 1 Mbps |
| Current - Receiving | 18 mA |
| Current - Transmitting | 18.5 mA |
| Max Frequency | 2.4835 GHz |
| Output Power | 1 dBm |
| Sensitivity (dBm) | -87 dBm |
Stock: 46
Distributors
pcbx
Unit Price$1.99626
Ext.Price$1.99626
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.99626 | $1.99626 |
| 10 | $1.72696 | $17.26960 |
| 25 | $1.58333 | $39.58325 |
| 50 | $1.51295 | $75.64750 |
| 100 | $1.44569 | $144.56900 |
| 300 | $1.39469 | $418.40700 |
| 500 | $1.34549 | $672.74500 |
| 1000 | $1.29802 | $1298.02000 |
| 3000 | $1.25223 | $3756.69000 |
| 5000 | $1.20801 | $6040.05000 |
