| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM Cortex M3 |
| Memory Size | 848 kb |
| Memory Type | EEPROM |
| Number of I/Os | 8 |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V, 3.3 V |
| RAM Size | 352 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Max Clock Frequency | 96 MHz |
| ADC Resolution | 16 bit |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$3.10425
Ext.Price$3.10425
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.10425 | $3.10425 |
| 10 | $2.69132 | $26.91320 |
| 25 | $2.53487 | $63.37175 |
| 50 | $2.43590 | $121.79500 |
| 100 | $2.34080 | $234.08000 |
| 300 | $2.19884 | $659.65200 |
| 500 | $2.06551 | $1032.75500 |
| 1000 | $2.02790 | $2027.90000 |
| 3000 | $2.02106 | $6063.18000 |
