
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Single Phase Bridge |
| Forward Current | 15 A |
| Forward Voltage | 1.1 V |
| Element Configuration | Single |
| Reverse Voltage | 100 V |
| Reverse Current | 5 µA |
| Recovery Time | |
| Peak Reverse Voltage | 800 V |
| Max Reverse Leakage Current | 5 µA |
Stock: 159
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38621
Ext.Price$0.38621
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38621 | $0.38621 |
| 10 | $0.30902 | $3.09020 |
| 25 | $0.28803 | $7.20075 |
| 50 | $0.26846 | $13.42300 |
| 100 | $0.25022 | $25.02200 |
| 300 | $0.23322 | $69.96600 |
| 500 | $0.21738 | $108.69000 |
| 1000 | $0.20661 | $206.61000 |
