
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Single Phase Bridge |
| Forward Current | 3 A |
| Forward Voltage | 1 V |
| Max Reverse Leakage Current | 5 µA |
| Element Configuration | |
| Reverse Voltage | 800 V |
| Reverse Current | 5 µA |
| Recovery Time | |
| Peak Reverse Voltage | 800 V |
Stock: 1832
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22032
Ext.Price$0.22032
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22032 | $0.22032 |
| 10 | $0.20004 | $2.00040 |
| 50 | $0.18163 | $9.08150 |
| 100 | $0.15986 | $15.98600 |
| 500 | $0.14070 | $70.35000 |
| 1000 | $0.12383 | $123.83000 |
| 3000 | $0.10898 | $326.94000 |
