
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 58 mm |
| Width | 32 mm |
| Height | 43.8 mm |
| Material | Aluminium |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Type | Passive |
| Color | Black |
| Power Dissipation | 2 W |
| Shape | Fins, Rectangular |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow (100 LFM) | 8 °C/W |
| Package Cooled | TO-263 |
| Height Off Base | 12.192 mm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
