
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 pF |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 13 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Dielectric | SL |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 10.0076 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Ratings | X1, Y1 |
| Lead/Base Style | Formed Leads |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 5 days ago) |
| Schedule B | 8532230060 |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 5 days ago) |
Stock: 308
Distributors
pcbx
Unit Price$0.44456
Ext.Price$0.44456
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.44456 | $0.44456 |
| 10 | $0.17611 | $1.76110 |
| 25 | $0.16805 | $4.20125 |
| 50 | $0.16036 | $8.01800 |
| 100 | $0.15303 | $15.30300 |
| 300 | $0.15001 | $45.00300 |
| 500 | $0.14705 | $73.52500 |
| 1000 | $0.13166 | $131.66000 |
| 3000 | $0.13080 | $392.40000 |
| 5000 | $0.12995 | $649.75000 |
