
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 pF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Dielectric | B |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Through Hole |
| rohs status | Compliant |
Stock: 340
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40010
Ext.Price$0.40010
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40010 | $0.40010 |
| 10 | $0.26930 | $2.69300 |
| 50 | $0.22249 | $11.12450 |
| 100 | $0.18381 | $18.38100 |
| 500 | $0.14961 | $74.80500 |
| 1000 | $0.12482 | $124.82000 |
| 3000 | $0.11913 | $357.39000 |
| 5000 | $0.11370 | $568.50000 |
