
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 680 pF |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 11 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Dielectric | B |
| Packaging | Bulk |
| Lead Pitch | 10.0076 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Ratings | X1, Y1 |
| Lead/Base Style | Straight |
| Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 5 days ago) |
| Schedule B | 8532230060 |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 5 days ago) |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14150
Ext.Price$0.14150
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14150 | $0.14150 |
| 10 | $0.07075 | $0.70750 |
| 50 | $0.06379 | $3.18950 |
| 100 | $0.05752 | $5.75200 |
| 500 | $0.05099 | $25.49500 |
| 1000 | $0.04520 | $45.20000 |
| 3000 | $0.04328 | $129.84000 |
| 5000 | $0.04145 | $207.25000 |
| 10000 | $0.03930 | $393.00000 |
