
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 680 pF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 11 mm |
| Material | Ceramic |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Schedule B | 8532230060 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 5 days ago) |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 300 V |
| Dielectric | B |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 244
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36933
Ext.Price$0.36933
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36933 | $0.36933 |
| 10 | $0.24622 | $2.46220 |
| 50 | $0.20364 | $10.18200 |
| 100 | $0.16842 | $16.84200 |
| 500 | $0.08387 | $41.93500 |
