
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 nF |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 12 mm |
| Material | Ceramic |
| RoHS | Non-Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Schedule B | 8532230060 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 5 days ago) |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| Dielectric | E |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25430
Ext.Price$0.25430
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25430 | $0.25430 |
| 10 | $0.20890 | $2.08900 |
| 50 | $0.18944 | $9.47200 |
| 100 | $0.17179 | $17.17900 |
| 500 | $0.15578 | $77.89000 |
| 1000 | $0.14928 | $149.28000 |
