
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 nF |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 14 mm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 1500 V (1.5 kV) |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Dielectric | E |
Stock: 284
Distributors
pcbx
Unit Price$0.28464
Ext.Price$0.28464
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.28464 | $0.28464 |
| 10 | $0.25438 | $2.54380 |
| 50 | $0.22733 | $11.36650 |
| 100 | $0.19890 | $19.89000 |
| 500 | $0.17402 | $87.01000 |
| 1000 | $0.16692 | $166.92000 |
| 3000 | $0.16011 | $480.33000 |
| 5000 | $0.15357 | $767.85000 |
