
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 nF |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 12 mm |
| Material | Ceramic |
| Schedule B | 8532230060 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Ammo Pack |
| Voltage Rating | 250 V |
| Dielectric | E |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 1632
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41293
Ext.Price$0.41293
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41293 | $0.41293 |
| 10 | $0.16757 | $1.67570 |
| 50 | $0.16013 | $8.00650 |
| 100 | $0.15303 | $15.30300 |
| 500 | $0.14181 | $70.90500 |
| 1000 | $0.13141 | $131.41000 |
| 3000 | $0.12178 | $365.34000 |
| 5000 | $0.11285 | $564.25000 |
