
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Tolerance | 20 % |
| Capacitance | 4.7 nF |
| Voltage Rating | 500 V |
| Dielectric | E |
| Packaging | Bulk |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46925
Ext.Price$0.46925
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46925 | $0.46925 |
| 10 | $0.37334 | $3.73340 |
| 25 | $0.34714 | $8.67850 |
| 50 | $0.32278 | $16.13900 |
| 100 | $0.30013 | $30.01300 |
| 300 | $0.27907 | $83.72100 |
| 500 | $0.25948 | $129.74000 |
| 1000 | $0.24609 | $246.09000 |
