DE2B3KY221KN3AM02F
Manufacturer:
Murata
Mfr.Part #:
DE2B3KY221KN3AM02F
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors Radial Through Hole 220 pF 10 % 250 V
ParameterValue
Capacitance220 pF
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)10 mm
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-25 °C
DielectricB
PackagingReel
Voltage Rating250 V
RoHSCompliant
Lead Pitch7.493 mm