
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 nF |
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 13 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Dielectric | E |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 7.493 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Schedule B | 8532230060 |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 4 months ago) |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33171
Ext.Price$0.33171
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33171 | $0.33171 |
| 10 | $0.21373 | $2.13730 |
| 50 | $0.17933 | $8.96650 |
| 100 | $0.15047 | $15.04700 |
| 500 | $0.12226 | $61.13000 |
| 1000 | $0.11285 | $112.85000 |
| 3000 | $0.10302 | $309.06000 |
| 5000 | $0.09404 | $470.20000 |
| 10000 | $0.08977 | $897.70000 |
