
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 18 mm |
| Material | Ceramic |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Schedule B | 8532230060 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 5 days ago) |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| Dielectric | E |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 3109
Distributors
pcbx
Unit Price$0.55656
Ext.Price$0.55656
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.55656 | $0.55656 |
| 10 | $0.26930 | $2.69300 |
| 25 | $0.25454 | $6.36350 |
| 50 | $0.24059 | $12.02950 |
| 100 | $0.22741 | $22.74100 |
| 300 | $0.21780 | $65.34000 |
| 500 | $0.20860 | $104.30000 |
| 1000 | $0.19663 | $196.63000 |
| 3000 | $0.18564 | $556.92000 |
| 5000 | $0.17526 | $876.30000 |
| 10000 | $0.17270 | $1727.00000 |
