
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.3 nF |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 12 mm |
| Material | Ceramic |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 5 days ago) |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| Dielectric | E |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 3129
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35029
Ext.Price$0.35029
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35029 | $0.35029 |
| 10 | $0.21335 | $2.13350 |
| 50 | $0.16080 | $8.04000 |
| 100 | $0.13724 | $13.72400 |
| 500 | $0.11714 | $58.57000 |
| 1000 | $0.10868 | $108.68000 |
| 3000 | $0.10128 | $303.84000 |
| 5000 | $0.09438 | $471.90000 |
