
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 17 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Dielectric | F |
| Packaging | Ammo Pack |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 7.493 mm |
| Ratings | X1, Y2 |
| Lead/Base Style | Formed Leads |
| Schedule B | 8532230060 |
| Manufacturer Lifecycle Status | NRND (Last Updated: 4 months ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
