
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 nF |
| Voltage Rating (DC) | 300 V |
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 15 mm |
| Width | 7 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Dielectric | E |
| Voltage Rating (AC) | 300 V |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 15 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 300 V |
| Depth | 7 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Lead/Base Style | Formed Leads |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Schedule B | 8532230060 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 5 days ago) |
Stock: 7
Distributors
pcbx
Unit Price$0.53177
Ext.Price$0.53177
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.53177 | $0.53177 |
| 10 | $0.26076 | $2.60760 |
| 25 | $0.25252 | $6.31300 |
| 50 | $0.24454 | $12.22700 |
| 100 | $0.23681 | $23.68100 |
| 300 | $0.21504 | $64.51200 |
| 500 | $0.19527 | $97.63500 |
| 1000 | $0.17732 | $177.32000 |
| 3000 | $0.16102 | $483.06000 |
| 5000 | $0.14620 | $731.00000 |
