
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 pF |
| Voltage Rating (DC) | 1 kV |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 9 mm |
| Length | 6 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Dielectric | SL |
| Temperature Coefficient | -1000 ppm/°C |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Ammo Pack |
| Voltage Rating | 1000 V (1 kV) |
| Depth | 4 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Voltage | 1000 V (1 kV) |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lead/Base Style | Straight |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
