
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 pF |
| Voltage Rating (DC) | 1 kV |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 7.5 mm |
| Length | 4.5 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Dielectric | Z5P |
| Voltage Rating (AC) | 1 kV |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Temperature Coefficient | -1000 ppm/°C |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 1000 V (1 kV) |
| Depth | 4 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 500 µm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Insulation Resistance | 10 GΩ |
| Voltage | 1000 V (1 kV) |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Lead Length | 25 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 1 month ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
