
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 pF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Dielectric | SL |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 2000 V (2 kV) |
| RoHS | Compliant |
| Lead Length | 25 mm |
| Mounting Style | Through Hole |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | 125 °C |
| rohs status | Compliant |
| voltage rating dc | 2 kV |
| capacitance tolerance | 5 % |
| dielectric characteristic | SL |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
