
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 6.8 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 18 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Dielectric | B |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 1000 V (1 kV) |
| Thickness | 4 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Length | 25 mm |
| Mounting Style | Through Hole, Radial |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | 85.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| voltage rating dc | 1 kV |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | B |
| size diameter | 15 mm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
