
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Dielectric | B |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 2000 V (2 kV) |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Radial |
| operating temperature | -25.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| reach svhc compliance | No SVHC |
| voltage rating dc | 2 kV |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | B |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
