
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 pF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Dielectric | B |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 2000 V (2 kV) |
| RoHS | Compliant |
| Insulation Resistance | 10 GΩ |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Lead Length | 25 mm |
| Mounting Style | Through Hole |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | -25.0 °C to 85.0 °C |
| pin count | 2 |
| rohs status | Compliant |
| reach svhc compliance | No SVHC |
| voltage rating dc | 2 kV |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | B |
| size diameter | 6 mm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
